PRAZNIČNA VOŠČILA ZA STAROSTNIKE (na daljavo)

Se še spomnite lanskega prazničnega decembra, ko smo na šoli zbirali šolske potrebščine za otroke

in pripomočke za osebno higieno za starostnike v akciji Božiček za 1 dan?

Kako lahko letos, ko je situacija zahtevnejša in drugačna, vsak izmed nas polepša praznike drugemu?

Lahko se pridružimo akciji: https://ustavi.se/cilj-je-zbrati-21-tisoc-praznicnih-voscil-za-21-tisoc-starejsih/

in starostnikom v Domovih za starejše pošljemo ročno izdelana praznična voščila.

Cilj je zbrati 21 tisoč prazničnih voščil za 21 tisoč starejših.

Dragi učenec, draga učenka OŠ IG

Učitelji in učiteljice te vabimo, da izdelaš eno ali več prazničnih voščil za starostnike.

Nato ga pošlji do torka, 1. 12. 2020, na ”MALA POZORNOST ZA VELIKO VESELJE” – Ana Petrič, DEOS Center starejših Notranje Gorice, Gmajna 7, 1357 Notranje Gorice, na hrbtno stran pa zapiši pošiljatelja (sebe).

NAPOTKI ZA PISANJE PRAZNIČNIH VOŠČIL:

• Voščilnico izdelaj sam ali s starši (izdelek naj bo lep, natančen). Bodi ustvarjalen.
  • Piši z velikimi tiskanimi črkami. Črke morajo biti dovolj velike in berljive.
  • Zapiši kakšen praznični verz ali kaj nariši. Dodaj lepe želje za starostnika.
  • Zaključi s pozdravom in svojim podpisom.
  • Zapiši kraj in čas pisanja.
  • Ti ali starši naj ga do 1. 12. 2020 pošljejo na zgornji naslov gospe Ani Petrič.
  • Slikana voščila pošljite tudi za naš arhiv in sicer po e-pošti učiteljici:

Karmen Zorko (predmetna stopnja) ali učiteljici Nataši Uršič (razredna stopnja).

Učenci 1., 2. in 3. razreda boste voščila v primeru pouka izdelali 30. 11. 2020, v primeru pouka na daljavo pa vas prav tako vabimo, da voščila izdelate skupaj s svojimi starši in jih pošljete.

PISANJE VOŠČIL JE PROSTOVOLJNO, NI OBVEZNO – PIŠITE, TISTI, KI TO ŽELITE!

HVALA VAM ZA SODELOVANJE IN VSE DOBRO V PRIHAJAJOČIH PRAZNIČNIH DNEH.