DROBTINICA, projekt RK Slovenije

DROBTINICA

Projekt Rdečega križa

V mesecu novembru smo sodelovali v projektu DROBTINICA, ki ga vsako leto organizira Rdeči križ Slovenije.

Drobtinica je  medgeneracijski projekt, s katerim osnovnošolske otroke spodbujamo k skrbi za starejše, ozaveščanju  pomena solidarnosti, humanosti ter k  trajnostnemu delovanju za zdravo in čisto okolje.

V projekt so bili vključeni  učenci od 1. do 5. razreda OŠ Ig s podružničnimi šolami.

Rdeči križ Slovenije je dostavil glinene lončke. Učenci pa so glinene lončke, LONČKE SOLIDARNOSTI, poslikali in okrasili z različnimi tehnikami.

Lončkom smo dodali lepe misli in želje in verjamemo, da bodo čudoviti in unikatni izdelki zelo razveselili starejše, hkrati pa jim z lepo mislijo pobožali srce. Aktivnost je bila priložnost, da se z učenci pogovorimo o solidarnosti, lepih dejanjih in skrbi drug za drugega.

Rdeči križ jih bo v mesecu decembru razdelil med 2000 starejših občanov, ki živijo sami, doma ali v domovih za starejše,  da jim bodo tako polepšali praznične dni.

Hvala vsem učenkam, učencem in učiteljicam, ki so sodelovali v tem projektu.

Mentorici:

Božena Števančec in Aleksandra Kunovar