Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada RS dne 28.3.2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1.4.2021 do 11.4.2021.

V četrtek, 1.4.2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno – izobraževalno delo v šolskih prostorih. Pouk bo v tem času potekal na daljavo, razen v petek, 2.4.2021, ko imamo pouka prost dan. Učne vsebine boste našli v spletni učilnici.

Za učence od 1. do 3. razreda bo zagotovljeno nujno varstvo, če sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.

Do srede, 31. 3. 2021, do 8.00 ure starši pošljite prijave s priloženim potrdilom delodajalca Barbari Flajnik na e-naslov barbara.flajnik@osig.si. Starši se opredelite, katere dneve in od kdaj do kdaj (od 6.20 do 16.30) potrebujete nujno varstvo in navedite potrebo po obroku (malica, kosilo).

Popoldanske govorilne ure so načrtovane za sredo, 7.4.2021. Starše prosimo, če se po e-pošti naročite na govorilne ure pri posameznem učitelju, s katerim se želite pogovoriti o delu in učenju vašega otroka. Učitelj vam bo odgovoril, kdaj in na kakšen način boste govorilno uro izvedli.

Naj bodo prihajajoči dnevi mirni in zdravi.