PROJEKT BRANJE NE POZNA MEJA NA OŠ IG, 23. 5. 2024

Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice je mednarodni slovensko-hrvaški projekt. Namen projekta je spodbujanje branja in razvijanje pismenosti ter spoznavanje kulture in običajev sosednje države. V projektu slovenski osnovnošolci prebirajo dela hrvaških avtorjev v slovenskem prevodu, njihovi hrvaški vrstniki pa dela slovenskih književnih ustvarjalcev. Ob koncu šolskega leta ena od partnerskih šol organizira zaključno srečanje, na katerem učenci predstavijo prebrano delo in avtorja, svojo šolo ter kraj, iz katerega prihajajo.

OŠ Ig je letos sodelovala z OŠ Žitnjak iz Zagreba. Prebrali smo knjigo Kaj kdo je in česa ne – S. Junakovića ter Baton in Roki – K. Milun. Kako smo se ob obisku prijateljev s Hrvaške zabavali, si poglejte v galeriji.

Koordinatorki:

Dijana G. Vidic in Alja Centrih