– Noč v knjižnici, 16. 6. 2022

NOČ V KNJIŽNICI s četrtka na petek (16./17. junij 2022)

smo preživeli oz. prespali učenci in učenke iz 6. c in 6. d ter učiteljici Mirjam in Barbara. To smo bili v glavnem hudi ljubitelji dobrih knjig, domačih nalog ter slovenščine nasploh, tuja pa nam nista niti želja po zabavnem in poučnem preživljanju časa v šoli, obožujemo  nenavadne dogodivščine, kot je spanje v  družbi sošolcev med šolskimi stenami in knjižnimi policami, ki nudijo zatočišče našim preštevilnim knjižnim junakom podnevi in ponoči.

Naše »delo« pa ni bilo samo spanje – z dogodkom smo na različne načine obeležili 100-letnico rojstva slovenske mladinske pisateljice Ele Peroci ter 95. rojstni dan slovenske ilustratorke Ančke Gošnik Godec. Pozabili nismo niti na našega slavnega literarnega junaka Krjavlja, ki nas je zabaval že pri  rednih urah slovenščine, na pravljico in branje pred spanjem, na igranje družabnih iger, na večerjo in zajtrk ter  konec koncev, saj zato smo se pa zbrali, na … kratke urice spanja.