REGIJSKO TEKMOVANJE IZ SLOVENŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE LETOS NA OŠ IG

V torek, 16. 1. 2024 ob 13.30, so se v spodnji avli naše šoli zbrali tekmovalci in njihovi mentorji z osnovnih in srednjih šol, ki spadajo pod regijo Ljubljana 1. Tu  so lahko najprej spremljali kratek, a slovesen kulturni program. Potem so se napotili v učilnice, kjer so se soočili z glavno nalogo tega dne – napisati razpravljalni esej po navodilih ob vsebini  vnaprej znane knjige, ob kateri so se skupaj s svojimi učitelji mentorji pripravljali po šolski stopnji  tekmovanja, ki je potekalo že v novembru. Tekmovali so v štirih tekmovalnih kategorijah, našo šolo so v skupini 8. in 9. razred zastopali štirje učenci – Bor Šauer, Eli Berk, Ana Baler in Gaja Petkovšek. Rezultati bodo znani čez dober teden dni.

Za pomoč  in podporo pri organizaciji pomembnega kulturnega dogodka za naš kraj  se zahvaljujem tako  vodstvu šole kakor tudi vsem sodelavcem in nastopajočim učencem, ki so sodelovali pri uvodnem kulturnem programu. Občina Ig je prispevala spominska darilca (magnetke) za tekmovalce (kar 113 jih je bilo) pa tudi pogostitev za vse tekmovalce ter njihove mentorje. Hvala vam, zaradi vseh vas je bilo lepo.

Mirjam Sečnik, učiteljica slovenščine